32. kostanjeviški tek

V nedeljo 8.10. smo izvedli 32. Kostanjeviški tek. Prireditev je štela v točkovanje Tekov Dolenjske 2017 za pokal Vzajemne. Izvedli smo ga pod okriljem akcije Veter v laseh. Tekmovali smo tudi za Pokal občine Kostanjevica. V okviru teka smo izvedli otroške teke.

Sodelovalo je 140 aktivnih udeležencev iz vse Slovenije in sosednje Hrvaške.
Tradicionalni pok topa, za katerega skrbi Etnološko društvo Prforcenhaus je oznanil začetek teka na 9km. Na progo se je podalo 89 tekačev.

Ciljno črto je prvi premagal Miha Povšič iz AK Sevnica (33:29), drugi je bil Gregor Simčič Vidmar TKD Bela Krajina (33:00), tretji je bil Nejc Hočevar (33:28).

V ženski kategoriji je zmagala Breda Škedelj (39:26), druga je bila Mateja Ožanič (40:40), tretja pa Marjeta Stržinar RD Revoz (41:53).

Otroških tekov se je udeležilo 51 otrok iz vse Slovenije, od tega jih je bilo 21 iz Kostanjevice na Krki.

Predšolski otroci so tekmovali na stadionu OŠ Jožeta Gorjupa na razdalji 250 m. Teka se je udeležilo 7 otrok. Na razdalji 500 m so tekmovali učenci od prvega do četrtega razreda. Našteli smo 17 deklet in 12 fantov. Na razdalji 1 km so tekmovali fantje in dekleta od petega do devetega razreda. Udeležilo se je 6 fantov in 9 deklet.

Vsem otrokom smo v okviru projekta veter v laseh podelili antistresne žogice veter v laseh, svinčnike z logotipom akcije. Vsak je dobil tudi spominsko medaljo. Prvi trije pa so dobili posebne medalje.

Zahvaljujemo se vsem udeležencem. Se vidimo naslednje leto.